Vi oppgraderer utlandstilbudet – enklere og tryggere å bruke mobilen på reise

Vi har gjort det enda enklere å bruke jobbtelefonen når reisen går utenlands – enten du reiser i forbindelse med jobb eller har med deg jobbtelefonen på ferie.
Nå lanserer vi en rekke nye og forbedrede utlandspakker med data tilpasset ulike reisemål og behov. Samtidig kommer en viktig nyhet for bedrifter med ansatte som reiser mye til Tyrkia, Sveits og Balkan: Med nye tilleggspakker kan disse områdene inkluderes i Roam Like Home-tilbudet.
Resultatet er mindre å tenke på for den ansatte – og bedre oversikt og kontroll for bedriften.
Nye utlandspakker til flere deler av verden
Det nye utlandstilbudet dekker store deler av verden. Vi har pakker for blant annet Canada og USA, Oseania, Sør- og Mellom-Amerika, Asia, Afrika og Karibia – i tillegg til egne løsninger for offshore.
Pakkene kommer med ulike datamengder, slik at det er enkelt å velge etter reisemål og behov. De kan bestilles før avreise og aktiveres på ønsket tidspunkt, og alle pakkene varer i 14 dager.
For bedriften betyr det bedre oversikt og mer forutsigbare kostnader. For den ansatte betyr det at man slipper å bruke tid på å finne lokale SIM-kort, eSIM-løsninger eller andre alternativer når man kommer frem.
Utvid Roam Like Home med Tyrkia, Sveits og Balkan
En av de største nyhetene er muligheten til å gjøre mobilbruken enklere i Tyrkia, Sveits og på Balkan.
Med våre nye tilleggspakker kan bedriften utvide Roam Like Home til disse områdene. Det er særlig nyttig for virksomheter med ansatte som reiser jevnlig til de samme landene. Når løsningen er aktivert, slipper den ansatte å kjøpe en ny datapakke for hver reise.
Jobbtelefonen fungerer dermed mer som den gjør hjemme – også på flere av de mest aktuelle reisemålene utenfor den ordinære Roam Like Home-sonen.
Jobbtelefonen blir med på ferie også
Jobbtelefonen ligger ikke nødvendigvis igjen hjemme når arbeidsdagen gjør det. Mange ansatte bruker samme telefon og abonnement både på jobb og privat, og tar naturligvis telefonen med seg når de reiser på ferie.
Derfor har vi gjort det mulig for den ansatte å betale utlandspakken selv med Vipps. Det gjør det enkelt å bruke jobbtelefonen også på private utenlandsreiser, uten at kostnaden nødvendigvis må belastes arbeidsgiveren.
På jobbreiser kan pakken håndteres og betales av bedriften. På private reiser kan den ansatte selv ta regningen. Samme telefon, samme nummer og en enkel løsning – uansett hvorfor man reiser.
Behold norsk SIM – også i utlandet
Det finnes mange måter å skaffe data i utlandet på. Men for en bedrift – og for den som bruker jobbtelefonen handler det om mer enn bare antall gigabyte.
Med en norsk utlandspakke kan den ansatte beholde jobbnummeret og bruke det vanlige SIM-kortet. Det er ingen ekstra eSIM-profiler eller apper å installere, og pakken kan være klar allerede før avreise.
Det gjør også administrasjonen enklere. Bedriften får bedre oversikt over løsningene som brukes, samtidig som den ansatte slipper å sette opp og holde styr på alternative SIM- og dataløsninger.
Tryggere mobilbruk på reisen
På reise bruker vi mobilen til stadig mer – enten det er e-post og arbeidsdokumenter på jobbtur eller nettbank og andre personlige tjenester på ferie. Da er det verdt å tenke på hvordan dataene håndteres, ikke bare hva de koster.
Våre utlandsløsninger gir tilgang til mobilnett gjennom avtalene våre i mer enn 200 land. Trafikken går over sikre forbindelser tilbake til Norge, og sikkerhetsløsninger som Trygg Surfing kan fortsatt benyttes.
Med norsk IP-adresse kan det dessuten bli enklere å få tilgang til norske tjenester som ikke aksepterer utenlandske IP-adresser.
Én telefon. Enklere på reisen.
Med flere land, flere datapakker, utvidet Roam Like Home og muligheten for at ansatte selv betaler med Vipps på private reiser, blir det enklere å ta med jobbtelefonen ut i verden.
Bedriften får kontroll og forutsigbarhet. Den ansatte får en løsning som er enkel å bruke – både på jobbreisen og på ferien.
Les mer om alle våre utlandspakker
.jpeg)

Følg oss på sosiale medier